تلویزیون های Touch Screen در سال 2020

هر ساله شرکت های تولید کننده تلویزیون محصولات جدیدی را روانه بازار می کنند. سازنده تلویزیون همیشه به دنبال تغییری کارا و کاربردی در تلویزیون های خود است تا با آن بتواند همیشه حرف جدیدی برای گفتن داشته باشد و از آن طریق کاربران خود را راضی نگه دارد. شرکت هایی چون ال جی، سامسونگ و سونی اغلب سعی کرده اند با این روند تلویزیون های خود را در اختیار کاربران قرار دهند. تلویزیون ها از لحاظ کاربری صفحه نمایش به دو دسته معمولی و لمسی دسته بندی می شوند که ما در این نوشته تلویزیون های لمسی Touchscreen را مورد بررسی قرار می دهیم.

صفحه نمایش لمسی TouchScreen

صفحه نمایش یکی از اجزای اصلی در تلویزیون به شمار می رود و صفحه نمایش ها ویژگی های منحصر به فرد و متفاوتی دارند. در سال 2020 صفحه نمایش های لمسی Touch Screen بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند و ساید دلیلی باشد تا شرکت های سازنده بیشتر خود را نشان دهند و تکنولوژی های جدیدی رابا آنها همراه کنند. 

صفحه نمایش لمسی SunBrite

 شرکت های سازنده تلویزیون سعی بر آن دارند که تلویزیون هایی رابرای استفاده در فضای باز تولید کنند تا بتوانند محصولات خود را متناسب با نیاز کاربران روانه بازار کنند. صفحه نمایش لمسی باید قابلیت های منحصر به فرد تری نسبت یک صفحه نمایش معمولی داشته باشد. صفحه نمایش لمسی باید در مقابل ضربه، گردو غبار و … ایمن باشد. صفحه نمایش لمسی SunBrite وارد بازار کشور های اروپایی شده است و به طور قطع شاهد آن در بازار کشور خواهیم بود. صفحه نمایش های لمسی SunBrite ویژگی هایی چون قابلیت استفاده در فضای بیرون، ضد ضربه، عدم تاثیر نور زیاد یا نور خورشید بر کیفیت تصویر، خوانا بودن متن از هر زاویه، قابلیت ضد آب، قابلیت ضد خش، ایمن در برابر گرد و غبار و … هستند. 

 

جمع بندی

شرکت های تولید کننده تلویزیون در جهت تولید صفحه نمایش های لمسی TouchScreen و Outdoor گام برداشته اند. تلویزیون های OutDoor برای فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند و تلویزیون های TouchScreen هم بنابر ساختاری که دارند می توان در فضای بسته از آنها استفاده کرد ولی بهتر از در فضای باز از آنها استفاده شود. مشخصات تلویزیون های TouchScreen و outdoor بسیار شبیه به هم است که ویژگی های آن را در بالا ذکر کردیم. تلویزیون های Touchscreen و Outdoor بسته به اینکه چقدر در برابر نور خوشید و یا روشنایی مقاوم باشند به دو دسته Partial Sun و Full Sun دسته بندی می شوند که تلویزیون های Full Sun روشنایی بیشتری دارند. این تلویزیون ها کیفیت و کارایی فوق العاده ای دارند ولی معلوم نیست که چه زمانی وارد بازار می شوند بنابراین توصیه می شود که خرید تلویزیون خود را به تعویق نیندازید چرا که باش رایطی که الان وجود دارد قیمت تلویزیون ال جی ویا سامسونگ یا هر برند دیگری افزایش خواهد یافت.

 

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *