تلویزیون 42 اینچی OLED – تلویزیون 42 اینچ اولد

LG Display ، تولید کننده پنل های تلویزیون الجی، اعلام کرده است که به زودی تولید نمایشگرهای تلویزیون OLED 42 اینچی را نیز آغاز خواهد کرد. همچنین این “نسل جدید فناوری OLED” را در سال 2021 راه اندازی خواهد کرد و در آینده حتی اندازه های OLED 20-30 اینچی را نیز معرفی می کند. LG Display در حال تهیه پنل تلویزیونهای oled برای برندهای LG Electronics ، Sony ، Panasonic ، Philips ، Vizio و بسیاری دیگر از مارک های تلویزیون است. به محض شروع تولید پنل های OLED جدید، شرکا می توانند تلویزیون های مبتنی بر آن پنل ها را با برندهای خود روانه بازار کنند.

در سال 2021 ، LG Display تولید یک پنل تلویزیون OLED 42 اینچی و همچنین یک صفحه تلویزیون OLED 83 اینچی را آغاز کرده است. مورد دوم قبلاً برای تلویزیونهای ال جی و تلویزیون سونی 2021 تأیید شده است اما هنوز هیچ سازنده ای اعلام نکرده است كه قصد دارد تلویزیون 42 اینچی OLED را روانه بازار كند. ال جی یک ورق بزرگ و مادر تولید می کند که، به گزارش TechRadar ، یک صفحه 2500 * 2200 میلیمتر است که پنل گرانقیمت تلویزیون OLED از آن جدا می شود. تعداد صفحه نمایش هایی که می توانید از این پنل مادر تولید شود، تأثیر زیادی در هزینه ی محصول نهایی دارد، زیرا ضایعات کمتر فرآیند تولید ارزان تر و بهره وری بهتری را ایجاد می کند. LG Display از یک فناوری تولید صفحه OLED به نام MMG استفاده میکند، این فناوری اجازه می دهد تا صفحات نمایشگرها از جهت های مختلف از ورق های مادر بریده شوند. نتیجه این است که LG Display می تواند به جای فقط هشت پنل تلویزیون، 10 عدد 42 اینچ را از یک صفحه OLED مادر تولید کند که این به طور قابل توجهی هزینه ساخت هر تلویزیون را کاهش می دهد.

از طرف دیگر الجی از یک صفحه oled مادر تنها 6 پنل تلویزیون 55 اینچ تولید میکند. قیمت تولید هر پنل 42 اینچ را حدود 250 دلار تعیین می کند در حالی که پنل تلویزیون 55 اینچ به 375 دلار – 50 درصد بیشتر می رسد. بنابراین یک تلویزیون 55 اینچ OLED در سال 2021 که حدود 1600 دلار قیمت دارد، بنابراین می توان انتظار داشت که خواهر کوچکتر آن با رقم جادویی 1100 دلار وارد بازار خواهد شد. البته ناگفته نماند الجی در سال 2020 برای اولین بار تلویزیونهای اولد 48 اینچی را نیز روانه بازار کرد البته با قیمت تمام شده گران به این دلیل مدل 48 اینچی هزینه زیادی دارد برای شرکت داشت زیرا در ابتدا ال جی از پنل مادر (mother glass) باقی مانده از مدلهای 77 اینچی استفاده می کرد. این بدان معنی بود که تلویزیون کوچکتر به تولید نمایشگر بسیار بزرگتر برای تولید متکی بود. امسال این شرکت کل سیستم تولید را تغییر داده و هشت پنل 48 اینچی را از یک مادرگلس بزرگ ساخته است. این رویکرد جدید می تواند به کاهش قیمت صفحه ها کمک مضاعفی کند، اما انتظار معجزه نداشته باشید ، احتمال اینکه مدل های 42 و 48 اینچی زیر 1000 دلار باشند، بیش از هر زمان دیگری نزدیک است. باید دید که به چه صورت همه این مدلها وارد دنیای واقعی می شوند، اما این واقعیت که LG Display انتظار دارد در سال 2021 حدود 7 تا 8 میلیون پنل OLED بفروشد (تقریباً دو برابر بیشتر از سال 2020) نشانگر آن است که تلویزیون های OLED واقعاً از هر زمان دیگری مقرون به صرفه تر و در دسترس تر هستند.

LG Display  در سال 2021

 LG Display با معرفی نسل جدید پنل های oled به نام evo و تولید پنلهای 83 و 42 اینچ، سال 2021 را رؤیایی شروع کرد و مهمتر از این موارد این بود که قیمت این محصولات جدید نسبتا ارزانتر از سالهای قبل بودند که خبر بسیار عالی برای خریداران ومصرف کنندگان بود. شما میتوانید برای مشاوره یا خرید تلویزیونهای oled، خرید تلویزیونهای سامسونگ یا خرید تلویزیونهای شیائومی با شماره های فروشگاه تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *